Svatba na Krétě

Kréta je největším řeckým ostrovem. Je tak velká a tak krásná, že není jednoduché ji popsat v několika větách. Svatba na Krétě může být splněným snem mnoha párů a to nejen díky pestré nabídce pláží a úžasnému moři, ale také díky krétské kuchyni a velice zajíavým historickým památkám. Krétu si jako svatební destinaci užijí ty páry, které chtějí spojit odpočinek u moře s gastronomickými zážitky a archeologickými objevy.

Historické zajímavosti ostrova jsou pro nejednoho návštěvníka motivem, proč zajet na Krétu. Tento ostrov je kolébkou minojské kultury a civilizace, jejíž symboly známe z řecké mythologie ( Théseus, Krétský labyrint s Minotaurem, Ariadné). Věhlasné paláce v Knóssos a Faistos, archeologická muzea a jejich slavné vykopávky, to vše si můžete prohlédnout poblíž nejvýznamnějších měst, kterými jsou Heraklion, Chania, Rethymno, Lasithi a Agios Nikolaos. Podle starořeckých mýtů je Kréta považována za místo zrození vládce olympských bohů – Dia.

Kréta je zároveň poměrně hornatým ostrovem – nejvyšší hora Psiloritis dosahuje výšky téměř 2,5 tis.m. V místních horách najdeme několik soutěsek, nejslavnější z nich je Samária ve stejnojmenném národním parku poblíž hor Lefka Ori ( Bílé hory). Za návštěvu stojí i Spinalonga – ostrovní pevnost, chránící přístav Elounda.

 

Pláže a svatba na Krétě

K nejhezčím plážím na Krétě patří Falassarna, Balos, Elafonisi, Georgioupolis, Matala a další. Nejen na těchto, ale i na jiných plážích se může konat vaše vysněná svatba na Krétě. Kromě pláží vám můžeme obřad zorganizovat třeba u staré pevnosti v Rethymno a také v lokalitě dle vašeho přání. Napište nám a my vám rádi zašleme naši nabídku.

Svatba na Krétě nemusí být vždy oficiální svatbou. Pokud se chcete vyhnout delšímu procesu příprav dokumentů potřebných pro svatbu v Řecku, můžeme vám zde zorganizovat pouze symbolickou svatbu. Tento romantický obřad může navazovat na formální právněplatný obřad uskutečněný již dříve v ČR. Na přání zajišťujeme také obnovení manželských slibů, stříbrnou, zlatou a diamantovou svatbu. Kréta je zároveň ideální pro uspořádání tajné svatby…