Svatba na Ithace

Svatba na Ithace může být vašim návratem do mythologie, do řeckých bájí a mýtů. Ostrov Ithaka se svou bohatou mythologií je ostrovem, o kterém se učí již na základní škole. Kdo by neznal bájného Odyssea, ithackého krále, který proslul účastí v trojské válce a kterému slávu přineslo desetileté bloudění po válce. Kdopak neslyšel o zpěvu Sirén, obrovských jednookých Kyklopech, nymfě Kalypso nebo kouzelnici Kirké. Kdo neslyšel o Ithace, troufám si říct nejznámějším řeckém ostrově?

Přes svou mythologickou slávu je dnes tento malý ostrůvek v Jónském moři prakticky neznámou destinací. Pouhých pár hotýlků a penzionů jakoby naznačovaly, že se tato země lehce nepoddá zvědavým cestovatelům. Možná duch Penelopy, která věrně vyčkávala návratu svého krále a nepodlehla nápadníkům. Možná samotný Odysseus, střežící svého hnízda lásky, jsou toho příčinou.

Pro snoubence Ithaka skýtá jedinečnou možnost prožití obřadu v soukromí. Nesčetné malé kaple a terasy s výhledem na širé moře jsou ideálním místem k prožití romantického svatebního dne.

Vaše vysněná svatba na Ithace se může také konat na lodi. Nabízíme exkluzivní možnost soukromé plavby na lodi, během které si můžete slíbit lásku a věrnost v přítomnosti kapitána a námořníků.

Základní balíčky svateb Ithaka:

1. Svatba na Ithace na radnici

Nejjednodušší a nejrychlejší varianta obřadu, která zahrnuje obřad na radnici v hlavním městě Vathi. V ceně obsaženy veškeré místní poplatky – povolení k sňatku, poplatek za oddávajícího, tlumočení do češtiny během obřadu a také vydání oddacího listu, opatření Apostilou.

2. Svatba na Ithace na pláži

Sice je na Ithace většina pláží ( těch krásných pláží) přístupná pouze člunem, i přesto tady najdeme spoustu malých, izolovaných a lehce dostupných pláží. Vyberte si jednu z nich, kdo jste tam ještě nebyl, nechte si poradit a pláž může být Vaše. Mimo srpen jsou všechny poloprázdné a lákají kříšťálově čistou vodou a idylickým klidem. Pro Váš vysněný obřad můžeme na pláž instalovat stoleček k podpisu, květinový oblouk nebo i dřevěný altán, který Vám nazdobíme dle přání ( není  v ceně). V tomto balíčku jsou zahrnuty veškeré služby balíčku radnice plus poplatek za příjezd oddávajícího na pláž.

 

3. Obřad v kapličce na ostově Ithaka

Romantická varianta svatby na tomto klidném ostrůvku zahaleném rouškou tajemství. Na výběr z několika romantických kapliček. Obřad ( civilní) probíhá před kaplí, ale ta bývá otevřená, abyste si v ní mohli zapálit svíčku nebo se uvnitř vyfotografovat. V ceně kromě základního balíčku je obsažen i dar archidiecézii za zpřístupnění kaple.

4. Obřad na lodi během plavby z Kefalonie na Ithaku

Pokud chcete zažít neopakovatelnou atmosféru svatby na lodi a v nejdůležitější den Vašeho života být na moři, nechat se šimrat mořským vánkem a kolébat vlnami, právě pro Vás je určen tento exkluzivní balíček svatby na lodi. Obřad se koná v přítomnosti kapitána přímo na lodní palubě. V ceně jsou obsaženy veškeré služby uvedené v základním balíčku, fotograf ( cca 3 hodiny focení), šampaňské a dort pro 10 svatebčanů a samozřejmě 5-ti hodinová odpolední plavba z přístavu Poros na Kefalonii do hlavního města Ithaky Vathi ( plavba tam trvá přibližně 1,5 hodiny, toliko nazpátek, na ostrově Ithaka se zdržíte cca 2 hodiny)

Svatba na Ithace nemusí být vždy oficiální svatbou. Pokud se chcete vyhnout delšímu procesu příprav dokumentů potřebných pro svatbu v Řecku, můžeme vám zde zorganizovat pouze symbolickou svatbu. Tento romantický obřad může navazovat na formální právněplatný obřad uskutečněný již dříve v ČR. Na přání zajišťujeme také obnovení manželských slibů, stříbrnou, zlatou a diamantovou svatbu. Svatba na Ithace je zároveň ideální pro uspořádání tajné svatby…