Svatba na Kefalonii

Kefalonie. Svatba na Kefalonii.

Hlava Jónských ostrovů, jak se jí říká, a zároveň největší ostrov v souostroví Heptanézu, je zatím ještě poměrně málo znám. Do širšího povědomí se Kefalonie dostala v roce 2000 díky natáčení amerického filmu „Mandolína kapitána Corelliho“. Hereckým hvězdám Penélope Cruz a Nicolasovi Cageovi se zřejmě navždy vryly do paměti úžasné scenérie ostrova, zelené jedlové hory a úrodné háje olivovníků. Zdejší bílé oblázkové pláže, které kontrastují s azurovým mořem a pohostinnost místních si v ničem nezadají s jinými mnohem slavnejšími ostrovy.

Ostrov je sám o sobě překrásný a nepotřebuje filmovou reklamu. To alespoň tvrdí ostrované, kteří skrývají ostrovní krásy jako největší tajemství. Davy cestovatelů zde nejsou vítány, Kefalonii nezdobí množství starobylých budov či památek. Zato příroda se tady skutečně vyznamenala.

Jaká je Kefalonie

Jih je kvetoucí zahradou, obzvlášť na jaře a na začátku léta. Písčité pláže s jemným či hrubým pískem, barev od bílé, přes zlatou až do hnědé ( pláž Xi) se táhnou po celé délce pobřeží.

Severu Kefalonie dominují skalnaté svahy porostlé cedry a piniemi. Podlehnete kouzlu přístavu Fiskardo, který získal slávu díky hereckým celebritám a lesku finančních magnátů. Za návštěvu stojí i Assos, starobylý zpola zřícený hrad a dřívější sídlo pirátů.

Západ ostrova s nejkrásnější pláží Myrtos a Petanoi neponechá nikoho vlažným. Tak azurové moře se vidí pouze v Karibiku a žádná z pláží není přeplněná. Výhledy z útesů v celé délce kolmého západního pobřeží jsou pro oko jako lahodné pohlazení dlaně. Správní středisko Argostoli hrdě až pokrytecky ukazuje nad zátokou své nové pastelově barevné domky, které zastoupily ty původní, zřícené během zemětřesení v roce 1953.

Nakonec východ Kefalonie, mající po svém boku bájnou Ithaku. Málo obydlený východ jakoby se stranil zbytku ostrova a za horami Enos, vysokými jako Krkonoše, hledá svůj klid a útočiště.

Prožijte svůj svatební den na Kefalonii, na ostrově plném kontrastů, který překvapí svou rozmanitostí.

Svatba na Kefalonii

Obřad na pláži

Velmi oblíbená varianta nejen pro páry, které si přejí svatbu v soukromí, ale i pro střední a větší svatby. Můžete si vybrat z více než 150 km pláží, které na Kefalonii najdete. V závislosti na tom, zda-li si vyberete malou pláž v závětří anebo rozlehlou pláž v oblíbeném turistickém městečku, společně zvolíme vhodnou dekoraci. Zde můžeme improvizovat.  Pokud preferujete ležérní styl a na svatbu se dostavíte bez obuvi, nikomu to nebude vadit. Na pláži se dá nachystat i menší raut nebo občerstvení.

Obřad před kapličkou

Pro romantiky jako stvořené. K výběru jsou kapličky, které se nacházejí v hotelových areálech anebo ty, stojící samostatně, spravované církví. Zde je třeba informovat, že se jedná o obřad civilní, který se koná před kapličkou a oddávajícím je starosta. Fotografování je dovoleno i uvnitř kaple, která k tomuto účelu bývá otevřená. Pokud preferujete církevní sňatek, vyberte si katolický kostel v hlavním městě ( Agios Nikolaos). Doporučujeme maličkou kapli Agios Christoforos v letovisku Lakithra anebo pro větší svatby kapličku s altánkem u hotelu Apostolata Island Resort & Spa.

svatba na kefalonii svatba na kefalonii kaple

Obřad na jezeře jeskyně Melissani

Doporučujeme párům, které se nespokojí s pláží a chtějí něco neobvyklého – obřad v jedinečné scenérii jeskyně Melissani. Jde o jeskyni, ve které kdysi dávno žily nymfy. Je zvláštní i proto, že do jeskyně přes otvor ve stropu pronikají sluneční paprsky a vytvářejí uvnitř nepopsatelnou hru světla. Zařídíme pro Vás  povolení k sňatku na jezeře, který se bude konat na lodičkách (  max. 30 svatebčanů). Doporučujeme hudební doprovod kytary a mandolíny, které navodí perfektní atmosféru. Fotografování novomanželů v jeskyni po svatbě je kromě bárek možné i na jeskynním ostrůvku, který je jinak pro návštěvníky nepřístupný.

Obřad na terase soukromé vilky

Pro kousíček luxusu nemusíte chodit daleko. Stačí si pronajmout vilu u moře (od cca 900 €/ týden/vila) pro dvě nebo více osob a Váš vysněný den se může konat přímo na terase vily s výhledem na moře. Máte zajištěné ubytování a místo svatebního obřadu v jednom. Výzdobu si můžete zařídit sami nebo ji nechat na nás. V ceně veškeré potřebné doklady dle balíčku radnice plus poplatek za příjezd oddávajícího do vily.

svatba na kefalonii svatba na kefalonii

Obřad na lodi

Řecko se nám pojí s šuměním moře, slunečným počasím, pískem, opalováním a také výlety na lodi. Tato země je přímo ideální k pořádání lodních výletů, jelikož teplé počasí a velký počet slunečných dnů jsou zárukou vydařených plaveb. Proč tedy nevyužít přírodního potenciálu a Vaší záliby plavit se na moři a zkusit něco neobvyklého! Svatba na Kefalonii na moři… na lodi s kapitánem a jeho posádkou, uprostřed širého moře či na nedostupné pláži, na kterou Vás zavezou… Zní to jako v pohádce? Pohádka se může stát skutečností. S naší lodí HERMES – turistickou lodí délky 23 m, dvěma palubami a barem, kormidlovanou kapitánem Kostou – si můžete užít soukromou plavbu objednanou jen a jen pro Vás a Vaše hosty (maximálně 80 svatebčanů).

Máme pro Vás na výběr dvě varianty svatby na lodi.

1.  Odpolední plavba na panenskou pláž na východním pobřeží Kefalonie. Vyplutí z přístavu Poros, plavba tam trvá přibližně 45 min. V ceně kromě všech potřebných dokumentů a poplatku za oddávajícího, též přípitek, svatební dort a večeře připravená a servírována přímo na pláži ( grilované maso, salát, chleba, ovoce, víno) a služby fotografa ( cca 2 hodiny focení). Celá plavba trvá od 17.00 do 22.00 a je vypočítána pro max. 12 svatebčanů.

2.  Dvouhodinová plavba během které budete oddáni na širém moři.            Přímo na palubě lodi si řeknete své „ANO“ a poté Vás čeká krátká plavba v okolí letovisek Skala nebo Poros. V ceně je kromě základního balíčku s doklady také poplatek za oddávajícího, fotograf ( 2 hodiny focení) a slavnostní přípitek šampaňským.

svatba na kefalonii na lodi

Svatba na nejkrásnější pláži Kefalonie MYRTOS 

Tato jedinečná pláž, která se nachází na severozápadním pobřeží Kefalonie, může být přírodní kulisou Vašeho obřadu. Nádhernou barevnou scenérii moře, které se mění od tyrkysové, přes akvamarínovou až po azurovou, a zářícího bílého písku, si navždy uchováte ve Vaší paměti. Splňte si svůj sen a řekněte si zde „ANO“. Obřad na této pláži doporučujeme později odpoledne nebo brzo ráno, abyste se vyhnuli přímému slunci.

svatba na Kefalonii

Svatba na Kefalonii nemusí být vždy oficiální svatbou. Pokud se chcete vyhnout delšímu procesu příprav dokumentů potřebných pro svatbu v Řecku, můžeme Vám zde zorganizovat pouze symbolickou svatbu. Tento romantický obřad může navazovat na formální právněplatný obřad uskutečněný již dříve v ČR. Na přání zajišťujeme také obnovení manželských slibů, svatbu na oko a svatební výročí. Svatba na Kefalonii je zároveň ideální pro uspořádání tajné svatby…