Svatba na Krétě

Kréta je největším řeckým ostrovem. Je tak velká a tak krásná, že není jednoduché ji popsat v několika větách. Svatba na Krétě může být splněným snem mnoha párů a to nejen díky pestré nabídce pláží a úžasnému moři, ale také díky krétské kuchyni a velice zajíavým historickým památkám. Krétu si jako svatební destinaci užijí ty páry, které chtějí spojit odpočinek u moře s gastronomickými zážitky a archeologickými objevy.

Historické zajímavosti ostrova jsou pro nejednoho návštěvníka motivem, proč zajet na Krétu. Tento ostrov je kolébkou minojské kultury a civilizace, jejíž symboly známe z řecké mythologie ( Théseus, Krétský labyrint s Minotaurem, Ariadné). Věhlasné paláce v Knóssos a Faistos, archeologická muzea a jejich slavné vykopávky, to vše si můžete prohlédnout poblíž nejvýznamnějších měst, kterými jsou Heraklion, Chania, Rethymno, Lasithi a Agios Nikolaos. Podle starořeckých mýtů je Kréta považována za místo zrození vládce olympských bohů – Dia.

Kréta je zároveň poměrně hornatým ostrovem – nejvyšší hora Psiloritis dosahuje výšky téměř 2,5 tis.m. V místních horách najdeme několik soutěsek, nejslavnější z nich je Samária ve stejnojmenném národním parku poblíž hor Lefka Ori ( Bílé hory). Za návštěvu stojí i Spinalonga – ostrovní pevnost, chránící přístav Elounda.

 

Pláže a svatba na Krétě

K nejhezčím plážím na Krétě patří Falassarna, Balos, Elafonisi, Georgioupolis, Matala a další. Nejen na těchto, ale i na jiných plážích se může konat vaše vysněná svatba na Krétě. Kromě pláží vám můžeme obřad zorganizovat třeba u staré pevnosti v Rethymno, u majáku v Chanii, na soukromé terase s výhledem, ve vinárně se zahradou, větší svatby pak na staré usedlosti nebo na farmě. Napište nám a my vám rádi zašleme naši nabídku.

svatba na Krete svatba na krete svatba na krete svatba na krete

Svatba na Krétě nemusí být vždy oficiální svatbou. Pokud se chcete vyhnout delšímu procesu příprav dokumentů potřebných pro svatbu v Řecku, můžeme vám zde zorganizovat pouze symbolickou svatbu. Tento romantický obřad může navazovat na formální právněplatný obřad uskutečněný již dříve v ČR. Na přání zajišťujeme také obnovení manželských slibů, stříbrnou, zlatou a diamantovou svatbu. Kréta je zároveň ideální pro uspořádání tajné svatby…