Svatba na Kosu

Svatba na Kosu a spojená s ní svatební cesta bude zajisté spojená se spoustou různorodých zážitků. Ostrov Kos nalezneme ve východní části Egejského moře a i přes svou malou rozlohu je třetím největším dodekanéským ostrovem.  Tento Turecku kousek vzdálený zelený ráj je naprosto zaslouženě jedním z nejoblíbenějších řeckých ostrovů vůbec. Kombinace nádherných písčitých pláží, antických památek a širokých možností odpočinkové i aktivní dovolené láká turisty z celého světa.

Historické zajímavosti a příroda

Ostrov Kos se zcela jistě zalíbí milovníkům historie. Věděli jste, že se zde narodil antický lékař Hippokrat? Hippokratovu přísahu až dodnes skládají všichni čerstvě vystudovaní lékaři. V centru hlavního města dokonce naleznete platan, pod kterým údajně Hippokrat vyučoval své žáky. Hlavní město Kos, plné zeleně a skvosty stavitelství, také nabízí volně přístupné archeologické zóny.

Za svoji jedinečnou atmosféru ostrov vděčí i svému původu. Celé území, vystupující pyšně z moře, vzniklo tektonickou činností. Její pozůstatky zde můžeme stále ještě nalézt, a to v podobě mořských termálních pramenů, přičemž jejich teplota dosahuje až 50 stupňů.

Jiným důkazem sopečné aktivity je pak mýtický ostrůvek Nisyros jižně od Kosu – skutečná vyhaslá sopka. Dokonce se můžete vydat do nitra kráteru a zpestřit si tak úžasně svoji svatební dovolenou. Ve vesničce pod kráterem se poté můžete občerstvit zdejší specialitou mandlovým likérem.

Největším lákadlem ostrova jsou však jeho nekonečné pláže – jedny z nejčistších v celém Řecku. Jsou omývány křišťálově čistými vodami Egejského moře a ponoříte-li se pod jejich hladinu, spatříte okouzlující podmořský svět plný pestrobarevných rybiček a překrásných želv. Na Kosu jsou velmi oblíbené také plážové projížďky na koních.  Na ty nejkrásnější západy slunce na ostrově Vás pak zve tradiční podhorská vesnička Zia.

Svatba na Kosu – kde se vzít?

Ať už na pláži, nebo na úžasném malém ostrůvku Kastri, kam doplujete pouze loďkou. Skvělou volbou může být i prostor před řeckou kaplí, anebo terasa restaurace, ve které poté budete pokračovat s hostinou. Napište nám, jak si Váš svatební den na Kosu předtavujete a my pro Vás najdeme vhodné letovisko i svatební místo. A pak už nezbývá než užívat si líbánek.

Prostě a jednoduše, toužíte-li během své svatební cesty zkombinovat krásy historické i přírodní, nebo si jen užívat, bude pro vás Kos tou správnou volbou. Přejeme Vám zde pohádkový vstup do společného života